Co to jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer to interaktywna wizualizacja przestrzeni, która pozwala użytkownikowi poruszać się po danym miejscu z wykorzystaniem komputera, smartfona lub gogli wirtualnej rzeczywistości. Podczas korzystania z wirtualnego spaceru użytkownik może eksplorować różne obszary, oglądając je z różnych kątów i perspektyw, jakby faktycznie się w nich znajdował.

Główne cechy wirtualnego spaceru

  1. 360-stopniowy widok. Użytkownik może obracać widok o 360 stopni, aby zobaczyć wszystkie kierunki danego miejsca.

  2. Nawigacja. Umożliwia poruszanie się po miejscu, przemieszczanie się z jednego obszaru do drugiego oraz zbliżanie i oddalanie obrazu.

  3. Interakcja. Niektóre wirtualne spacery pozwalają na interakcję z elementami wirtualnego środowiska, na przykład klikanie w linki do dodatkowych informacji lub oglądanie filmów.

  4. Realistyczny. Dobre wirtualne spacery cechuje wysoka jakość obrazu i realistyczność, co sprawia, że użytkownik ma wrażenie, jakby faktycznie przebywał w danym miejscu.

Wirtualne spacery są wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak turystyka, nieruchomości, edukacja, rekreacja i wiele innych, aby umożliwić ludziom eksplorację miejsc bez konieczności fizycznego odwiedzania ich.

Wirtualny space można "podpiąć" pod wizytówkę firmy w wyszukiwarce Google, umieścić na Google Street.